İÜ Kalite Koordinatörlüğü tarafından “TS EN ISO 9001:2015 Risk Tabanlı Proses Yönetimi Eğitimi” Gerçekleştirildi

İstanbul Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü tarafından TS EN ISO 9001:2015 Risk Tabanlı Proses Yönetimi Eğitimi, 21-22 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası Doktora Salonu’nda gerçekleştirildi.

TS EN ISO 9001:2015 Risk Tabanlı Proses Yönetimi Eğitimi, TS EN ISO 9001:2015 “Kalite Yönetim Sistemi” standardı kapsamında, risk tabanlı düşünce ile proses yönetiminin anlaşılması, uygulamaya yönelik örneklerin paylaşılması ve pratik çalışmaların yapılması amacıyla düzenlendi. Eğitimin ilk günü tanışma ile başladı. Eğitimde, Türk Standartları Enstitüsü tanıtımının ardından “Eğitimin Amacı, Proses Yaklaşımı, Proseslerin Belirlenmesi, Proseslerin Sırası ve Etkileşimlerinin Belirlenmesi, Proseslerin Yönetimi” başlıkları konuşuldu.

Eğitimin ikinci günü, “Risk, Risk Yönetim Süreci, Risk ve Fırsatları Belirleme Faaliyetleri, Risk ve Fırsatlara Yönelik Faaliyetlerin KYS Prosesleri ile Entegrasyonu” konu başlıkları örneklerle anlatıldı. Gün sonlarında ise pratik çalışmalara yer verildi.

Kaynak:  İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü